Srebrni sovici za Hano in Taro

V ponedeljek, 20. maja 2024, je v Murski Soboti potekalo 58. državno tekmovanje Mladih raziskovalcev Slovenije. Z naše šole oz. cele Gorenjske nasploh (med osnovnimi šolami) sta se v 2. krog uvrstili nalogi Hane Kunc, ki je raziskovala žirovske gostilne v 20. stoletju, in Tare Krvina o sprejemanju priseljencev. Glede na vsebino ter njun prepričljiv nastop sta si prislužili srebrno priznanje. Za celoletni trud jima iskreno čestitamo; tako njima kot drugim učencem pa želimo želje po raziskovanju tudi v prihodnje. Vse letošnje naloge si lahko ogledate in preberete na povezavi

Državno tekmovanje iz kemije

Na letošnjem državnem tekmovanju za Preglovo priznanje iz KEMIJE, ki je potekalo 11. maja na FKKT v Ljubljani, je naša edina uvrščena učenka Jona Kristan iz 8.r. osvojila SREBRNO Preglovo priznanje.

Z rednim domačim delom in veliko vloženega truda ter interesa se je izkazala pri reševanju zelo zahtevnih logičnih kot tudi raziskovalnih nalog in pokazala odlično znanje.

Želim ji, da tudi v naslednjem šolskem letu tako uspešno nadaljuje in nadgrajuje svoje znanje.

Iskrene čestitke za dosežen uspeh!

Državno tekmovanje Zeleno pero

Na letošnjem državnem tekmovanju Zeleno pero, ki je potekalo na temo čebel in podnebnih sprememb, so naši učenci ponovno pokazali, da sta jim tako raziskovanje kot skrb za naravo blizu. Osvojili so kar 14 srebrnih in 11 bronastih priznanj. Srebrna priznanje so dosegli Iza Mlinar, Ula Novak, Taja Oblak in Gal MIklavčič iz 6. razreda, Sara Deronja, Ula Mur, Nina Razingar iz 8. razreda ter kar sedem devetošolk: Terezija Praznik, Neža Kokelj, Zala Mali, Kristina Cankar, Lucija Petrovčič, Lara Jenko in Tara Krvina. Bronasto priznanje so dosegli Tian Bizjak, Drejc Pečelin, Tiberij Padovac, Eva Stanonik, Julija Jenko, Tilen Eniko, Hana Kunc, Maks Novak, Nana Zupančič, Lara Mole, Črt Kozamernik. Nekateri izmed naštetih učencev so se 17. maja v Radovljiški graščini udeležili uradne razglasitve rezultatov.

Vse srebrno nagrajene prispevke si boste lahko prebrali v drugi številki letošnjih Iskric, vsem učencem pa za njihov trud iskreno čestitamo.

HITRI LONČKI V FINALU

Tik pred prvomajskimi prazniki je bil pred nami še zadnji izziv v tekmovanju Hitri lončki. Po odlični tekmi v polfinalu nas je na TV Slovenija namreč čakalo snemanje finalne oddaje 🙂 Male sive celice.

Nina, Eva in Mihael so se tokrat pomerili s tremi fanti ekipe Radlje ob Dravi, poleg tega so si imeli možnost ogledati tudi snemanje finalne tekme posameznikov v hitrostnem zlaganju lončkov in zaključne oddaje kviza Male sive celice, v kateri so se pomerili učenci s Ptuja in Črnomlja. Za piko na i so za popestritev vzdušja poskrbeli člani skupine Kokosy.

Uvrstitev v finale je izjemen dosežek. Ali so naši tekmovalci zasedli 1. ali 2. mesto, boste izvedeli v zaključni oddaji kviza Male sive celice, ki bo na sporedu v ponedeljek, 13. maja, ob 17.15 na 1. programu TV Slovenija, ponovitev pa bo v soboto, 18. maja, ob 9.35.

Hvala vsem, ki ste navijali za nas, Evi, Nini in Mihaelu pa iskrene čestitke!

Avtor fotografij 3, 4, 6 in 10: RTV SLO, Borut Gale

VESELA ŠOLA – državno tekmovanje

V mesecu aprilu je potekalo tudi državno tekmovanje v znanju iz Vesele šole. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 8 tekmovalcev iz naše šole. Prejemniki srebrnega priznanja so: Vita Pečelin (5. r), Gal Miklavčič (6. r), Drejc Pečelin (6. r), Bor Kopač (7. r), Jona Kristan (8. r) in Kristina Cankar (9. r). Vsem iskrene čestitke!

Izjemen uspeh na tekmovanju HITRI LONČKI

Po odličnem nastopu naše ekipe v četrtfinalu tekmovanja Hitri lončki nas je v torek, 9. aprila 2024, na TV Slovenija že čakalo snemanje nove – polfinalne – oddaje. Nina, Eva in Mihael so v četrtfinalu pokazali izjemno borbo in z uvrstitvijo v polfinale podrli rekord v naših dosežkih v hitrostnem zlaganju lončkov, saj nam kaj takega do sedaj še ni uspelo.

Žal pa z vsako naslednjo stopnjo tekmovanja raste odgovornost, raste želja in s tem tudi trema ter napetost. Ali je našim tekmovalcem uspel preboj v finale ali so se morali zadovoljiti z uvrstitvijo v polfinale? Odgovor vas čaka v oddaji Male sive celice, ki bo na sporedu že ta ponedeljek, 29. aprila, ob 17.20, ponovitev pa v soboto, 4. maja, ob 9.50 na 1. programu TV Slovenija. Vabljeni k ogledu.

Avtor fotografij 6 in 7: RTV SLO, Borut Gale
Avtorica fotografije 9: RTV SLO, Julija Kočar