Šolsko tekmovanje iz biologije

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo PAJKOVCI, ki je potekalo 20. 10. 2021, se je udeležilo pet učencev.

Dobitnika bronastega priznanja sta Alja Deronja iz 9. a in David Šenk iz 8. a razreda, ki sta bila pri reševanju zahtevnih vprašanj iz življenja pajkov, pršic, klopov, suhih južin, škorpijonov, paščipalcev… zelo uspešna. Iskrene čestitke!

Udeležbo na državnem tekmovanju si je zagotovila Anja. Želimo ji, da tudi na državnem preizkusu pokaže veliko znanja o pajkovcih in doseže čim boljši rezultat.

Šolsko tekmovanje o sladkorni bolezni

V petek, 15. 10. 2021 je na šoli potekalo 23. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki so se ga letos udeležili le učenci iz 9. razredov, osmošolci so bili v karanteni. Sodelovalo je 19 učencev.

6 učencev prejme bronasto priznanje in sicer:

• 9. a: Alja Deronja in Maruška Demšar,
  • Iz 9. b: Ajda Frlic in Maj Šubic,
  • iz 9. c: Lenča Miklavčič in Živa Grošelj.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen rezultat. Posebno pohvalo zasluži učenka Lenča Miklavčič iz 9. c razreda, ki je pokazala največ znanja, za uvrstitev na državno tekmovanje ji je zmanjkala le točka.

FIZIKA

V letošnje šolskem letu je tekmovanje iz fizike potekalo samo na dveh ravneh, šolskem ter državnem, na katerega so se neposredno uvrstili najboljši tekmovalci osmih ter devetih razredov. Pridobili so zlato Stefanovo priznanje: Rebeka Cankar iz 9.b razreda ter 4 srebrna priznanja:  Anže Kopač ter Tomo Trček iz 8.c razreda, Alja Deronja iz 8.a razreda ter Sara Ferreira iz 9.b. Evi Strel je do priznanja žal zmanjkala le točka.  Rebeka je z odličnim reševanjem zasedla osmo mesto v državi.

Naj bodo odlični rezultati spodbuda za naprej.

Čestitamo!

Računalniško tekmovanje BOBER

Na šoli je v tednu med 1. in 13. marcem 2021 potekalo računalniško tekmovanje Bober. Za učence razredne stopnje je na voljo samo šolsko tekmovanje, za učence predmetne stopnje pa je vsako leto poleg šolskega organizirano tudi državno tekmovanje, ki je bilo letos zaradi razmer na žalost odpovedano. Šolskega tekmovanja se je udeležilo 48 učencev od 4. do 8. razreda, 21 učencev je osvojilo bronasto priznanje. Čestitke vsem!

Šolsko tekmovanje iz znanja angleškega jezika

Konec meseca marca so se učenci osmih razredov pomerili v znanju angleškega jezika. Bronasto priznanje sta si priborili dve učenki: Alja Deronja in Živa Grošelj. Živa se je z odličnim rezultatom neposredno uvrstila na državno tekmovanje. Za njo bomo stiskali pesti v ponedeljek, 19. aprila.

Zahvaljujem se vsem tekmovalcem, ki so kljub težkim razmeram našli motivacijo in voljo za tekmovanje. Iskreno pa se zahvaljujemo tudi učiteljici Ireni Žakelj, ki je učence na tekmovanje pripravljala v prvih mesecih šolskega leta.

Šolsko tekmovanje iz angleščine za devetošolce

V ponedeljek, 29. 3., se je enajst učencev devetega razreda pomerilo v znanju angleškega jezika. Bronasto priznanje so si prislužili: Sara Ferreira, Rebeka Cankar, Luka Perić, Mirjam Tratnik, Zala Podobnik in Nace Kristan. Sara Ferreira se bo udeležila državnega tekmovanja iz znanja angleščine za učence devetega razreda, ki bo v mesecu maju.

Čestitamo.