Čas, ki ga ne smemo pozabiti

Na podlagi nagradnega razpisa za natečaj Čas, ki ga ne smemo pozabiti je Društvo KO ZB NOB Žiri nagradilo učence, ki so napisali najboljši spis ali pesem ali narisali najboljšo risbo. Učenci 8. in 9. razreda so bili v svojih sestavkih, teh je bilo  83, kritični in ponosni na del slovenske zgodovine; razmišljali so o dogodkih, ki so se dogajali v Žireh v času druge svetovne vojne, in sicer o umiku okupatorja iz Žirov, 23. 10. 1943. Učenci so pri pisanju upoštevali zgodovinska dejstva, predstavljena pri pouku, vprašali svoje sorodnike, znance, ki jim bi znali povedati več. V 8. razredih sta prvo mesto med literarnimi prispevki zasedla Jona Kristan in Vid Kokalj, najboljši strip je izdelal David Šparovec, med devetošolci pa sta si prvo mesto prislužili Kristina Cankar (v dveh kategorijah) in Lana Mlinar. Vsi prvouvrščeni so prejeli spominsko priznanje, majico in denarno nagrado, njim pa so se s priznanji in spominskimi majicami pridružili še drugo- in tretjeuvrščeni: Patricija Bobnar, Maks Kosmač, Ajda Peternelj, Maks Novak, Anja Razingar, Zala Mali, Črt Gaber in Terezija Praznik.

Najlepše pismo iz Slovenije gre na mednarodno tekmovanje ravno iz Žirov

Z velikim veseljem sporočamo, da je bilo na natečaju Pošte Slovenije za najlepše pismo izbrano prav to, ki ga je napisala naša učenka Kristina Cankar.

Na spletnih straneh Pošte Slovenije je objavljenih nekaj najboljših pisem udeleženk/udeležencev natečaja Svetovne poštne zveze, med njimi tudi Kristinino zmagovalno pismo:

Pošta Slovenije | Natečaj SPZ (posta.si)

Pošta Slovenije | Slovenski natečaj za najlepše pismo 2023 (posta.si)

USTVARJALNO PISANJE V ANGLEŠKEM JEZIKU

Tudi letos so se učenci naši šole izkazali v pisanju literarnih prispevkov v angleškem jeziku v okviru literarnega natečaja Bodi pisatelj v organizaciji Pionirskega doma v Ljubljani.

V četrtek, 11. maja, smo se z učenci udeležili zaključne prireditve v Festivalni dvorani, kjer so podelili priznanja najboljšim literatom.

Priznanje za najboljše osnovnošolsko prozno delo v angleškem jeziku je po izboru žirije prejela učenka MIJA NOVAK za svojo zgodbo z naslovom CAMPING.

Priznanje za najboljše osnovnošolsko pesniško delo v angleškem jeziku prejmeta SARA DERONJA za svojo pesem SMILE in LANA BOGATAJ za pesem SUPPORT.

NEJA PETERNEL  je za dramsko besedilo v angleškem jeziku po izboru žirije prejela POSEBNO OMEMBO in pohvalo za odlično znanje angleščine.

CONGRATULATIONS!

Mentorici Betka Pišlar in Sabina Kramer

Slika 1 of 5

PRVO MESTO NA LITERARNEM NATEČAJU BODI PISATELJ 2022 V ANGLEŠKEM JEZIKU

Že tako uspešno šolsko leto 2021/22 zaključujemo še z enim uspehom učenke naše šole.

V šolskem letu 2021/22 smo se  z literarnim natečajem Bodi pisatelj/pisateljica pridružili praznovanju 70. obletnice zbirke Sinji galeb, najstarejše knjižne zbirke za mladino pri nas.

Tudi letos so se učenci podali v svet pisane besede in v angleškem jeziku ustvarjali čudovita literarna dela. V kategoriji za najboljše literarno delo v angleškem jeziku je strokovna žirija prvo nagrado podelila osmošolki NEJI PETERNEL za zgodbo z naslovom The Villain of the Story.

Neja Peternel se je udeležila tudi slavnostne podelitve, ki je potekala v Festivalni dvorani Pionirskega doma.

Neji in vsem ostalim udeležencem in udeleženkam natečaja iskreno čestitamo.

CONGRATULATIONS!

Mentorica: Sabina Kramer

Osmošolka Neja med zmagovalci na KOBI natečaju

Ste že slišali za mobilno aplikacijo in čitanke KOBI? KOBI je učni pripomoček za učenje branja, ki s prilagodljivim oblikovanjem besedila in barvami pomaga otroku pri zlogovanju in vezavi. Namenjen je predvsem otrokom z disleksijo in drugim s težavami pri opismenjevanju. Zasnovalo ga je startup podjetje, ki deluje pod okriljem Primorskega tehnološkega parka.

Jeseni so razpisali pisateljski natečaj za osnovnošolce: “napiši zgodbo za svoje mlajše vrstnike, ki se branja šele učijo. Branje ni mačji kašelj! Kaj šele pisanje! Bodi izviren in zabaven, izmisli si nekaj posebnega in morda si prislužiš nagrado, ki je nikoli v življenju ne boš pozabil. Glavna nagrada? Tvoja prava pravcata knjiga! Ali si vedel, da knjige, ko pridejo iz tiskarne, grozno lepo dišijo? Še posebej, če je na platnici tvoje ime!” 😉

V pisanju sta se preizkusili Nina Razingar in Neja Peternel, ki obiskujeta knjižničarski krožek. Obe sta si prislužili priznanje in objavo njunih zgodb v KOBI elektronski knjižnici. Čestitamo!

Še posebej uspešna pa je bila Neja, ki je bila izbrana med 7 najboljših! Bravo Neja, uživaj v WOOP nagradnem skakanju!

Literarni natečaj “Bodi pisatelj” v angleškem jeziku

Tudi letos so se učenci tretjega triletja naše šole  udeležili Literarnega natečaja “Bodi pisatelj” v angleškem jeziku,  ki ga je že osmo leto zapovrstjo pripravil ljubljanski Pionirski dom. S pisanjem  zgodbe  v angleščini so sodelovalii: Neja Peternel, Timotej Ian Poljak, Gaber Baldasin, Eva Seljak, Ema Jesenko, Oskar Erznožnik, Blažka Mlinar, Rebeka Cankar in Mirjam Tratnik. Strokovna žirija je v kategoriji Osnova šola, tretje triletje podelila prvo nagrado Emi Jesenko iz 7. b., ki je blestela s svojo zgodbo Her Real Drawings.

Congratulations.